Anasayfa
 
Endüstrinin Her Yerinde
rotater1


Pompa Seçimi

“Pompa seçimi, yeni bir prosesin veya projenin; son değil, ilk adımıdır.” Zira, boru hattı ile bir pompa arasındaki ilişki, tıpkı insan vücudundaki kalp ile damarların ilişkisine benzer. İstediğiniz kapasiteyi elde etmenize imkan vermeyen bir borulama sisteminde, hiç bir pompa verimli olamaz. Pompa ihtiyacınız olduğunda pompa mühendislerimizin tavsiyeleri:

  • Öncelikle, ihtiyacınız olan asgari ve azami kapasiteyi belirlemenizdir.
  • Ardından, istediğiniz kapasite ve işe uygun pompayı seçiniz.
  • Daha sonra, pompanızın ve işletmenizin çalışma şartlarına uygun borulamayı yapınız.
  • Böylece sisteminizde aşırı yüklenmeler ve gereksiz arızalar meydana gelmeyecektir.

Kalp ameliyatlarında dahi, müdahale çoğu zaman damarlar üzerinde olmaktadır. “Kalp” yani “pompa” bir müdahale görmemektedir. Akışkan dolaşımını zorlaştırarak, sistem basıncını yükselten; ve kalbi; yani pompamızı zorlayan, tıkalı damarlar genişletilmekte veya değiştirilmektedir. Aynı şekilde, hatalı tasarlanan bir boru hattı da pompanızı verimden düşürecek ve ömrünü kısaltacaktır. Lütfen sağlıklı bir borulama yapmak ve uzun ömürlü bir pompa sistemi kurmak için mühendislerimize danışmaktan çekinmeyiniz.

Kalbimiz de bir pozitif deplasmanlı pompadır Pompalarımız prosesin kalbidir

İç İçe Dişli Tip Pompalar Hakkında

Yüksek veya düşük viskoziteli yüzlerce farklı akışkanı transfer edebilecek özellikte ve hassasiyette imalatını yaptığımız pozitif deplasmanlı pompalarımız, bu kabiliyetleri ile endüstrinin hemen her alanında kullanım yerine sahiptir. Pompalarımız, çalışma ortamlarına en uygun malzeme ve konstrüksiyon seçimi ile başarılı performans göstermektedirler. Simetrik iç yapıları sayesinde, her iki yönde çalışma kabiliyetleri vardır. Düzgün akış sağlarlar ve mükemmel emme performansı gösterirler.

İç-içe-dişli tip pompalarımızın, çalışma prensiplerinin mükemmelliği, farklı çalışma ortamlarına, konstrüksif olarak da cevap verebilmelerini sağlar. Isıtma veya soğutma cidarları, pompaya entegre edilebilen by-pass valfleri, çeşitli sızdırmazlık elemanları ve uygulama şekilleri ile, değişik döküm malzemeleri ve yataklama çeşitleri pompalarımızın avantajlarından başlıcalarıdır. Ayrıca daha ileri modifikasyonlar da mümkündür.


İletişim Copyright © 2010 King Pompa      UKAS