Anasayfa
 
Endüstrinin Her Yerinde
rotater1


Sıkça Sorulan Sorular

Pompa kullanıcılarının sıkça karşılaştığı bazı sorunlara hızlı cevap bulabilmeleri amacıyla hazırladığımız bu bölümde, sizin de aradığınız cevaba ulaşabileceğinizi tahmin ediyoruz. Farklı sorunlarınız veya her tür yorumunuz için tereddüt etmeden bizimle temasa geçiniz.


Pompanın dönüş yönü nedir?
İçiçe dişli tip King Pompaları her iki yönde eşit çalışır. Standart King Pompa dönüş yönü ise, pompa miline tahrik tarafından bakıldığında saat yönüdür. Bu şekilde sağdan emerek gövde tipine bağlı olarak soldan veya üstten basar. Bu konuda hareketli animasyonlarımızı izlemek için lütfen tıklayınız


Pompa üreticisi, pompalanacak sıvı hakkında yardım edebilir mi?
Basılmak istenen sıvıya mahsus, gerekli ve doğru değerleri kullanıcı verebilmelidir. Bu değerler; viskozite, gravite, sıcaklık, pH, buharlaşma basıncı, agrasiflik, abrasiflik ve diğer spesifik özelliklerdir. Ancak fuel-oil, LPG, akaryakıtlar,madeni yağlar, çikolata, fındık ezmesi, krema, sabun,izosiyonat ve standart kimyasal maddeler gibi yaygın olarak bilinen pek çok sıvılar için tecrübelerimizden faydalanabilirsiniz. Pompa seçimi hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız


İçiçe dişli tip King Pompa’larının emiş performansı nasıldır?
Pozitif deplasmanlı olan King Pompaları mükemmel emiş kabiliyeti sergiler. Kendini besleme anında 0,5 bar vakum ve akışkan ile dolduğunda ise 0,8 bar vakum değerlerine ulaşır.


Pompa giriş-çıkışlarının veya pompa gövdesinin yönü değiştirilebilir mi?
İntegral serisi pompalarımızda, pompa gövdesi ve bağlantı noktaları; istenilen yöne döndürülebilir. Dikkat edilmesi gereken, conta veya o-ringe zarar vermemektir. Eğer conta zarar görür ise, aynı kalınlıkta conta kullanılmalıdır. Gerekiyorsa tekrar klerans ayarı yapılmalıdır. Örnek resim için tıklayınız.


Sızdırmazlık elemanları dönüş yönüne bağımlı mıdır?
Evet ve Hayır. Konik sarımlı yay içeren mekanik salmastralar için dönme yönü önemlidir. Yumuşak salmastralar, lip salmastralar, rotaterm ve çoğu değişik tip mekanik salmastralar ise bağımsızdır. Dönme yönüne bağlı olan mekanik salmastraların ters istikamette dönmesi pahalı hasarlara yol açabilir.


KİNG pompalar başka pompalar ile aynı montaj ölçülerine sahip midir?
Hayır. Eğer, “Klonlanmamış İse”, ölçüler farklılık gösterecektir. Pompa ölçülerimiz için tıklayınız.


Eski tip KK serisi pompalar İntegral serisine çevrilebilir mi?
Evet. Böylece, hem pompanın bakımı yapılır, hem de İntegral serisinin üstünlüklerden faydalanılabilir. Bu işlem için pompanın King Pompa fabrikasına gönderilmesi zaruridir.


Yumuşak salmastralı bir pompa, mekanik salmastralı yapılabilir mi?
Evet. Müşteri istediği takdirde, kullanıyor olduğu mevcut pompasına da mekanik salmastra monte ettirebilir. Bu işlem için pompanın King Pompa fabrikasına gönderilmesi zaruridir.


Ceketsiz bir pompa, ceketli tipe çevrilebilir mi?
Evet. Kolayca bu değişiklik yapılabilir. Kapak ve konsolda ceket sağlanabilir. Bu işlem için pompanın King Pompa fabrikasına gönderilmesi zaruridir.


Dozajlama yapılabilir mi?   
Evet. Pompanın devrini hassas ayarlayabilmenizi sağlayan bir frekans invertörü kullanığınızda dozajlama yapabilirsiniz.


Farklı pompalar için hizmetleriniz nelerdir?
İç içe dişli tip pozitif deplasmanlı pompalar konusunda uzman mühendislerimiz ve teknik elemanlarımız ile, her marka ithal pompanın da revizyon ve modifikasyon işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Bilhassa, komple bir makine yahut sistem dahilinde ülkemize giren yabancı pompaların, pahalı parça ithalatlarını ve zaman kayıplarını engellemekten gurur duyuyoruz.
İletişim Copyright © 2010 King Pompa      UKAS